עורך דין דוד אנג'ל - אזרחות ישראלית לאזרחים אירופאים
072-2575-242  |  adit696@gmail.com
לקביעת פגישת ייעוץ
מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:
משרדנו עבר לכתובת חדשה: 
דרך אבא הילל 7 - רמת גן, בית סילבר, מיקוד 52522
 
הסדרת כל סוגי האשרות במשרד הפנים
 
 
 
 
 
הסדרת מעמד בני זוג - אזרח זר וישראלי
 
 
 
 
 
 
 
אשרות כניסה לזרים
 
 
 
 
 
 
גירושין מנישואין אזרחיים בישראל
 
 
 שחרור ממעצר וביטול גירוש עובדים זרים
 
 
 
 
 
 
 נישואים אזרחיים וגיור בישראל
 
 
 
 
 
 ביטול קנסות מנהליים בגין העסקת זרים
 
 
 
 
 
 
 אישורי כניסה ועבודה לעובדים זרים
 
 
 
 
 אשרות למתן שהייה מטעמים הומניטאריים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אזרחות ישראלית לאזרחים אירופאים


קבלת אזרחות ישראלית איננה עניין של מה בכך. קבלתה כיום מותנית בהוכחת קשר דם יהודי, בין אם מדובר במדינה מערבית כמו אחת ממדינות אירופה או ארצות הברית ובין אם מדובר במדינת עולם שלישי. הדבר נובע מהצהרת העצמאות של המדינה ובהיותה, על פי הגדרתה הרשמית, "מדינה יהודית". יחד עם זאת, ניתן גם לקבל את האזרחות על ידי הוכחת קשר משפחתי לאזרח ישראלי וגם אם לא מדובר ביהודי.

מי זכאי לקבל אותה?

כל אזרח אירופאי, בין אם הוא נושא דרכון פורטוגלי, דרכון בריטי, צרפתי או הולנדי המעוניין באזרחות ישראלית, יכול לקבל אותה בעזרתו של עורך דין המתמחה בתחום ההגירה, או לבקש אותה באופן עצמאי אם ירצה. לצערנו, קבלת האזרחות איננה פשוטה ומשרד הפנים נוטה להערים לא מעט קשיים על המבקש. הזכות לקבלת האזרחות איננה מוזכרת בחוק, אך היא זכות יסוד, כפי שקבע שופט בית המשפט העליון, פרופ' יצחק זמיר. לפיכך, מחובתה של המדינה ומחובתן של הרשויות המנהליות הקיימות בה, לרבות משרד הפנים, לאפשר למבקשים את האזרחות לקבל אותה, בתנאי שהם עומדים בכל התנאים הנדרשים, ולא למנוע אותה ובכך לפגוע בזכות היסוד.
קבלת אזרחות ישראלית לאזרחים אירופאים תינתן, כאמור, על ידי הוכחת קשר דם יהודי או קשר משפחתי לאזרח ישראלי. האזרחות לא תינתן, או תבוטל בדיעבד, בהתקיים מספר תנאים. למשל, המבקש פועל כנגד העם היהודי; המבקש עשוי לסכן את ביטחון המדינה או את בריאות הציבור; המבקש הוא בעל עבר פלילי העשוי לסכן את שלום הציבור וכיוצא באלה. הדבר נכון גם לגבי קבלת תעודת עולה, שאיננה ניתנת בהתקיים מצבים אלה.

הבעייתיות והאתגר הרב שבקבלתה

שר הפנים רשאי למנוע את קבלת האזרחות מעולה יהודי בעל עבר פלילי, שכן אין בכוונתה של המדינה לשמש כמדינת מקלט ליהודים שפשעו בעברם. זכותם של תושבי המדינה ליהנות משלום ומביטחון והם אינם צריכים להיפגע בשל בקשתו של יהודי אירופאי שפשע לעלות לישראל. מעבר לכך, יכולה המדינה גם לבטל את האזרחות הישראלית שניתנה בעבר, בדיוק כפי שקורה במדינות אחרות בעולם. אם היא נרכשה בטעות, למשל, או במרמה (על ידי הגשת מסמכים מזויפים, כפי שקורה במצבים מסוימים), יכול שר הפנים לבטלה.
נקודות אלו ואחרות הופכות את קבלת האזרחות עצמה להליך מאתגר ולא פשוט עבור המבקשים וגם עבור אלה הפועלים בשמם. בין אם נשללת קבלת האזרחות בשל מתן מסמכים כוזבים ובין אם מכל סיבה אחרת שהיא, עורך דין המתמחה בענייני הגירה ומכיר לעומק את כל הסוגיות המשפטיות הקשורות בכך הוא הכתובת הטובה ביותר להתמודדות עם העניין ולקידומו עד כמה שניתן. עורך הדין פועל יחד עם מבקש האזרחות מול כל הגורמים הרלוונטיים לרבות משרד הפנים, מסייע באיסוף המסמכים הנדרשים ומספק פתרונות יצירתיים במקרים סבוכים. מומלץ מאוד לעשות זאת בעזרתו של עורך הדין כדי למצות את מלוא הזכויות המגיעות למבקש ולקבל את האזרחות הנכספת.
 
לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסטלחץ כאן לעריכת טקסט
 

כתובת: בית סילבר, דרך אבא הילל 7 - רמת גן
מזכירות: 072-2575-242  |  פקס: 03-6734749
מיקוד 52522
 

 עו"ד דוד אנג'ל - משרד עורכי דין ונוטריון