עורך דין דוד אנג'ל - איזה מסמכים יש לצרף לבקשת גיור
072-2575-242  |  adit696@gmail.com
לקביעת פגישת ייעוץ
מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:
משרדנו עבר לכתובת חדשה: 
דרך אבא הילל 7 - רמת גן, בית סילבר, מיקוד 52522
 
הסדרת כל סוגי האשרות במשרד הפנים
 
 
 
 
 
הסדרת מעמד בני זוג - אזרח זר וישראלי
 
 
 
 
 
 
 
אשרות כניסה לזרים
 
 
 
 
 
 
גירושין מנישואין אזרחיים בישראל
 
 
 שחרור ממעצר וביטול גירוש עובדים זרים
 
 
 
 
 
 
 נישואים אזרחיים וגיור בישראל
 
 
 
 
 
 ביטול קנסות מנהליים בגין העסקת זרים
 
 
 
 
 
 
 אישורי כניסה ועבודה לעובדים זרים
 
 
 
 
 אשרות למתן שהייה מטעמים הומניטאריים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

איזה מסמכים יש לצרף לבקשת גיורגיור הוא תהליך דתי ואמונתי, אך יש לו השלכות משפטיות. תהליך גיור שמבוצע מחוץ לישראל מעניק לאדם שעבר אותו (הגיור) את האפשרות לעלות לישראל במסגרת חוק השבות. בישראל, יוכל הגיור להתחתן ולהיקבר כיהודי לכל דבר ועניין.
 

גיור המתקיים מחוץ למדינת ישראלבתוך מדינת ישראל הגיור הרשמי נערך רק על ידי הרבנות האורתודוכסית, והיא הגורם היחיד שיכול לקבוע כי הגוי אכן עבר תהליך והוא יהודי, ובהתאם לכך יינתנו לו הזכויות השונות שהוזכרו. במקביל מתקיימים גם תהליכי גיור של התנועה הרפורמית והקונסרבטיבית, אך אלה אינם מוכרים על ידי המדינה.
אזרחים שאינם ישראלים יכולים לפנות אל שתי התנועות ולעבור דרכן גיור. תהליך זה, בין אם התבצע בישראל ובין אם מחוצה לה, אינו מוכר על ידי הרבנות האורתודוכסית מבחינת ההיבט הדתי. עם זאת, בעקבות שאלות שונות שהועלו לבית המשפט נקבע כי גיור זה יכול לזכות ברישום כיהודים במשרד הפנים בישראל, ומכאן ייתכן שהוא יוכל להקנות גם אזרחות ישראלית.

כיצד יכול גיור להירשם כיהודי?


כדי שמדינת ישראל תעניק לגיור את האישור על התהליך, תחילה יש לבצעו בקהילה יהודית. כלומר, אין זה מספיק שהאדם יעיד על התהליך שעבר בעצמו, אלא יש צורך בהודעה ובמסמך המעידים על הגיור. ברגע שהגיור מחזיק במסמכים המתאימים ומודיע בעצמו כי הוא יהודי, פקיד הרישום אמור לקבל את דבריו ולרשום אותו כיהודי, אלא אם מצא לנכון להטיל ספק במסמכים.
הדרך לקבל הכרה בגיור היא לבצע אותו כהלכה ולהגיע עם המסמכים המתאימים המוכיחים את ביצוע התהליך. הגיור צריך להתבצע במסגרת קהילה יהודית מוכרת ופעילה, וכל מי שרוצה לקבל את ההכרה חייב להקפיד להביא עמו את המסמכים הנדרשים לכך.
 

טפסים הנדרשים לצורך בקשת הגיור

 

  • תעודת גיור – ברגע שהתעודה ניתנת בחו"ל עליה להיות מקהילה יהודית מוכרת.

  • פירוט התהליך – על המבקש שיכירו ביהדותו לכתוב מכתב המפרט את התהליך שעבר, לרבות: מדוע החליט לעבור את הגיור, מה למד, היכן ובמשך כמה זמן, היכן התגורר בעת הליך הגיור ומה הייתה פעילותו בקהילה במהלך תהליך הגיור ולאחריו.

  • מכתב מרב הקהילה – רב הקהילה שבה התבצע הגיור או ראש הקהילה צריכים לפרט גם הם על התהליך שעבר המבקש, כולל כמה זמן ארך התהליך ומה הוא כלל. על המכתב להיות מפורט ולכלול את פרטי הקהילה, ורצוי שיהיה מודפס על נייר עם לוגו שלה או עם חותמת.
     

תרגום המסמכים הנחוצים לתהליךכל פריט מידע יכול להשפיע על תהליך קבלת ההכרה בגיור, ולכן חשוב שכל המסמכים יהיו כתובים כהלכה ומתורגמים במקצועיות. חשוב מאד שכל המסמכים המשפטיים המתורגמים מאנגלית או משפות אחרות יעברו תרגום אנגלית - עברית רק על ידי מתרגם מהימן בעל ניסיון בתחום.
לא כל מתרגם יכול לבצע תרגום של מסמכים משפטיים. הליך הכרה ביהדות הוא הליך חשוב ומשמעותי, ועל כן יש להכין מבעוד מועד את כל החומר הנחוץ.

 

כתובת: בית סילבר, דרך אבא הילל 7 - רמת גן
מזכירות: 072-2575-242  |  פקס: 03-6734749
מיקוד 52522
 

 עו"ד דוד אנג'ל - משרד עורכי דין ונוטריון