עורך דין דוד אנג'ל - ביטוחי בריאות לעובדים זרים
072-2575-242  |  adit696@gmail.com
לקביעת פגישת ייעוץ
מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:
משרדנו עבר לכתובת חדשה: 
דרך אבא הילל 7 - רמת גן, בית סילבר, מיקוד 52522
 
הסדרת כל סוגי האשרות במשרד הפנים
 
 
 
 
 
הסדרת מעמד בני זוג - אזרח זר וישראלי
 
 
 
 
 
 
 
אשרות כניסה לזרים
 
 
 
 
 
 
גירושין מנישואין אזרחיים בישראל
 
 
 שחרור ממעצר וביטול גירוש עובדים זרים
 
 
 
 
 
 
 נישואים אזרחיים וגיור בישראל
 
 
 
 
 
 ביטול קנסות מנהליים בגין העסקת זרים
 
 
 
 
 
 
 אישורי כניסה ועבודה לעובדים זרים
 
 
 
 
 אשרות למתן שהייה מטעמים הומניטאריים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ביטוחי בריאות לעובדים זרים

 
להבדיל מעובדים מקומיים, העסקת עובד זר מחייבת את המעסיק
 
עובדים זרים אשר מגיעים ומועסקים בישראל בצורה חוקית או לא חוקית, זכאים לביטוח בריאות בסיסי מטעם המעסיק שלהם. אם אתה מעסיק עובדים זרים תוכל לקבל במאמר סקירה של פוליסת הביטוח והחוקים שעליך לעמוד בהם.
 

כיסויי בריאות לעובדים זרים

 
על פי חוק, כל עובד זר אשר אינו תושב המדינה אינו זכאי לזכויות ביטוח בריאות בסיסיות על פי חוק בריאות ממלכתי. לכן, המחוקק קבע כי מעסיקים של עובדים זרים, ידרשו לרכוש ביטוח בריאות פרטי על חשבונם. 
 
ביטוח הבריאות של העובד חייב לעמוד בתנאי צו העובדים הזרים וחייב לכלול את הטיפולים הבאים בפוליסת הביטוח של העובד:
 
  1. כיסויים בסיסיים – פוליסת ביטוח בריאות בסיסית לעובד זר חייב לכלול שלל כיסויים בסיסיים החל מניתוחים, ביקור אצל רופאים מומחים, ביקור בחדר מיון, אשפוז, רפואת שיניים (עזרה ראשונה), הליכון, כסא גלגלים, בדיקת הדמיה ועוד. כ
  2. כיסויים אופציונליים – על פי החוק, אין חובה לכלול בפוליסה כיסוי במקרה של תאונת דרכים, לידה, שירותי סיעוד באשפוז או טיפולי פוריות ולידה.
 
חשוב לדעת כי להבדיל מפוליסות ביטוח חיים לישראלים, ביטוח סיעודי או ביטוח מנהלים, פוליסת ביטוח בריאות לעובד זר אינה דורשת תקופת הכשרה והכיסוי תקף כבר מרגע העברת התשלום לחברת הביטוח והנפקת הפוליסה. בנוסף, כדאי לדעת כי פוליסת הביטוח הפרטית לא מכסה את העובד בפני תאונות עבודה (חלילה במקרה של תאונה, מימון הטיפולים, שיקום והחלמת העובד יעשה על ידי המוסד לביטוח לאומי).
 
מעסיקי עובדים זרים יכולים להשתמש באתר הר הביטוח של משרד האוצר, אשר מאפשר  לצפות ולעקוב אחר כלל הפוליסות והביטוחים אשר קיימים לעובד ולבצע את ההשלמות וההתאמות הדרושות על מנת לעמוד בחוק. כל פוליסת ביטוח לעובד זר תקפה לתקופה של שנה בלבד – לכן, תהליך החידוש צריך להתבצע 3 חודשים לפני סוף תקופת הביטוח.
 
לסיכום, מעסיק אשר לא יבטח את עובדיו הזרים, צפוי לקנסות, עונשים ואף לתקופת מאסר של עד חצי שנה. למען השקט הנפשי מומלץ להסדיר את הכיסויים הנחוצים לעובדים זרים.
 
 

כתובת: בית סילבר, דרך אבא הילל 7 - רמת גן
מזכירות: 072-2575-242  |  פקס: 03-6734749
מיקוד 52522
 

 עו"ד דוד אנג'ל - משרד עורכי דין ונוטריון