עורך דין דוד אנג'ל - עלייה לארץ לבעלי עבר פלילי
072-2575-242  |  adit696@gmail.com
לקביעת פגישת ייעוץ
מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:
משרדנו עבר לכתובת חדשה: 
דרך אבא הילל 7 - רמת גן, בית סילבר, מיקוד 52522
 
הסדרת כל סוגי האשרות במשרד הפנים
 
 
 
 
 
הסדרת מעמד בני זוג - אזרח זר וישראלי
 
 
 
 
 
 
 
אשרות כניסה לזרים
 
 
 
 
 
 
גירושין מנישואין אזרחיים בישראל
 
 
 שחרור ממעצר וביטול גירוש עובדים זרים
 
 
 
 
 
 
 נישואים אזרחיים וגיור בישראל
 
 
 
 
 
 ביטול קנסות מנהליים בגין העסקת זרים
 
 
 
 
 
 
 אישורי כניסה ועבודה לעובדים זרים
 
 
 
 
 אשרות למתן שהייה מטעמים הומניטאריים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

עלייה לארץ לבעלי עבר פלילי

 

חוק השבות קובע כי כל יהודי זכאי לעלות לארץ ישראל. יחד עם זאת, על מנת למנוע מצב בו מדינת ישראל תהווה מפלט לפושעים ועבריינים יהודים מרחבי תבל, המבקשים לנצל את חוק השבות בכדי להתחמק ממאסר או חקירות, ובכדי שעבריינים מסוג זה לא יהוו סיכון לתושבי ישראל, הושמו לחוק השבות סייגים. על פי החוק, מי שיש לו עבר פלילי ועלול להוות סיכון לתושבי ישראל, אינו זכאי לעלות לארץ. מה אומר החוק, וכיצד יכול יהודי בעל עבר פלילי בכל זאת לעשות עלייה, על כך בשורות הבאות.

 

התרחיש הלא רצוי

 

המצב אותו מבקש הסייג למנוע הוא ניצול ציני של חוק השבות על ידי עבריינים המבקשים להימנע ממאסר או חקירות, וכן פריחה של תרבות פשע בארץ בחסות חוק השבות, ולכן בשנת 1954 ניתנה אפשרות לשר הפנים לשלול את זכותם של פושעים מסוכנים לעלות לישראל. במהלך השנים התקיימו דיונים משפטיים רבים בנושא רגיש זה, המחייב בחינה מדוקדקת והוגנת, שכן מצד אחד, השאיפה היא לאפשר לכל יהודי המעוניין בכך לעלות לישראל, ומצד שני, יש רצון למנוע כניסה של גורמים פליליים מסוכנים בחסות זכות השיבה.

 

מי הוא עבריין מסוכן

 

נשאלת השאלה כיצד ניתן לקבוע מי הוא עבריין מסוכן, שכן סירוב אוטומטי  לעלייתו של כל עבריין, ללא הבחנה בין עבריין אחד לחברו יוצר מצב בו גם מי שעבר בעברו על החוק, שילם את חובו לחברה, ושומר על ניקיון כפיים זה שנים רבות, יסורב. משום כך נקבעו אמות מידה לבחינת מסוכנותו של העבריין המבקש לעשות עלייה.

 

אמות מידה

 

לאורך השנים נדונו מקרים רבים של מסורבי עלייה בבית המשפט, ונוצרה מערכת של אמות מידה המאפשרות לבחון את מסוכנותו הפוטנציאלית של הפונה. מערכת השיקולים כוללת את חומרת העבירות שבוצעו ואת אופיין, את מועד ביצוע העבירות ואת תכיפותן, את תקופת המאסר, מועד השחרור, ואת אפשרות השיקום של הפונה.

 

תקופת מבחן

 

במקרים בהם קיימת התלבטות, הווה אומר – מצד אחד קיימות עבירות שחומרתן גבוהה, ומצד שני לא ניתן לקבוע חד משמעית כי הפונה יהווה סכנה לציבור, משרד הפנים מאפשר לפונה תקופת מבחן, שאם יתברר במהלכה כי הוא השתקם ואינו עוסק בפעילות פלילית, יהיה זכאי לממש את זכות השיבה ולעלות לארץ.

 

ליווי משפטי

 

כל יהודי שמבקש לממש את זכות השיבה שלו זקוק לעזרתו של עורך דין לענייני הגירה, על מנת להסדיר את ענייניו על הצד הטוב ביותר, אולם אם הינך בעל עבר פלילי, ואתה נתקל בקשיים ועיכובים עקב עברך, כדאי שתיוועץ בנוסף לכך עם עורך דין פלילי. עורך דין המתמחה הן בפלילים, והן בדיני הגירה יוכל לייצג אותך נאמנה, להוכיח כי שמת את עברך הפלילי מאחור, וכי אינך מהווה סכנה לציבור, ולהבטיח שתוכל להיות חלק מאזרחי מדינת ישראל.

 

כתובת: בית סילבר, דרך אבא הילל 7 - רמת גן
מזכירות: 072-2575-242  |  פקס: 03-6734749
מיקוד 52522
 

 עו"ד דוד אנג'ל - משרד עורכי דין ונוטריון