עורך דין דוד אנג'ל - 5 טיפים לעולים חדשים לפני רכישת דירה חדשה
072-2575-242  |  adit696@gmail.com
לקביעת פגישת ייעוץ
מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:
משרדנו עבר לכתובת חדשה: 
דרך אבא הילל 7 - רמת גן, בית סילבר, מיקוד 52522
 
הסדרת כל סוגי האשרות במשרד הפנים
 
 
 
 
 
הסדרת מעמד בני זוג - אזרח זר וישראלי
 
 
 
 
 
 
 
אשרות כניסה לזרים
 
 
 
 
 
 
גירושין מנישואין אזרחיים בישראל
 
 
 שחרור ממעצר וביטול גירוש עובדים זרים
 
 
 
 
 
 
 נישואים אזרחיים וגיור בישראל
 
 
 
 
 
 ביטול קנסות מנהליים בגין העסקת זרים
 
 
 
 
 
 
 אישורי כניסה ועבודה לעובדים זרים
 
 
 
 
 אשרות למתן שהייה מטעמים הומניטאריים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

5 טיפים לעולים חדשים לפני רכישת דירה חדשה

עולים חדשים יקרים, לאחר שהחלטתם להשתקע בישראל, ביצעתם את כל הסידורים הדרושים וקיבלתם אזרחות ישראלית, הגיע הזמן לרכוש דירה, שתהווה את ביתכם הישראלי החם מעתה והלאה. מתוך רצון להקל עליכם את המשימה, ועל מנת שתוכלו להימנע מטעויות נפוצות, ולהתחיל את חייכם בארץ ישראל ברגל ימין, קיבצנו עבורכם חמישה טיפים לעולים חדשים המעוניינים לרכוש דירה.
 

סל הטבות

 
עולים חדשים זכאים לסל של הטבות ברכישת דירה, החל ממסלולי משכנתא בתנאים נוחים לעולים, וכלה במענקים לרכישת דירה בפריפריה. הזכאות להטבות, וגובה ההטבות תלויים במצבכם הכלכלי, במספר השנים בהן אתם חיים בישראל, באזור בו תרכשו את הדירה ועוד. על מנת שתנצלו את כל ההטבות המגיעות לכם, מומלץ להתייעץ עם עורך דין המתמחה בהגירה.
 

פריפריה או מרכז

 
לבחירת מקום המגורים השלכות רבות על חייכם, לכן קחו את הזמן, ושקלו את כל הנתונים. כדאי לזכור, שרכישת דירה בפריפריה תזכה אתכם בהטבות מיוחדות, בנוסף לאוויר הצח ולנוף. לעומת זאת, מגורים במרכז מאפשרים מגוון רחב הרבה יותר של אפשרויות תעסוקה, פרנסה ובילוי.
 

נכס חוקי

 
לפני חתימה על חוזה לרכישת דירה, יש לוודא כי הנכס אינו משועבד, כי לא הובטח לאדם אחר, כי המוכר אכן בעל זכויות למכירת הנכס, וכי הנכס עומד בכל התקנות והדרישות. על מנת לבצע את כל הבירורים הנדרשים, מומלץ לפנות לעורך דין מקרקעין, הבקי בכל התקנות והחוקים, וידע כיצד לוודא שהעסקה כשרה. בנוסף לכך, יש לבדוק שאין פגמים גלויים או נסתרים במבנה, ובמידה שמתגלים כאלה, הקבלן או בעל הנכס מתחייבים לתקנם. לשם איתור פגמים במבנה כדאי לפנות לחברות המתמחות בביצוע בדק בית, לפני חתימה על חוזה הקנייה.
 

שכונה טובה

 
אל תתפתו לקנות דירה רק על פי מחירה הנמוך, ולעומת זאת, אל תרכשו נכס בסביבה שיוקר המחייה בה הוא מעל ליכולותיכם הכלכליות. בדקו את סביבת המגורים, את המעמד הסוציו אקונומי של תושבי השכונה, האם מדובר באוכלוסיה צעירה, במשפחות צעירות, או אולי באוכלוסייה מבוגרת. כמו כן, ערכו בירורים לגבי איכות החיים באיזור, רמת זיהום האוויר, והשירותים להם זוכים התושבים. 
 

חוזה הוגן

 
בין אם מדובר בדירה יד שנייה, בנכס בתהליכי בנייה, או בדירה מקבלן, לחוזה הרכישה השלכות על איכות חייכם בעתיד. חשוב להיוועץ בעורך דין מומחה לענייני מקרקעין, ולוודא שהחוזה הוגן כלפיכם, וכי בכל מקרה של נזק או פגם שנגרמו לפני העברת הבעלות על הנכס לידיכם, תזכו לפיצוי בהתאם. נזקים יכולים להתגלות גם לאחר הקנייה, כמו נזילות בימי גשם, או תקלות ברשת החשמל ובצנרת הביוב, ויש לוודא כי פגמים שאינם תוצאה של בלאי סביר, או שימוש קלוקל מצידכם, אלא הם פגמים שנגרמו לפני העברת הבעלות לידיכם, יתוקנו על ידי הקבלן או בעל הנכס.
 
 
 

כתובת: בית סילבר, דרך אבא הילל 7 - רמת גן
מזכירות: 072-2575-242  |  פקס: 03-6734749
מיקוד 52522
 

 עו"ד דוד אנג'ל - משרד עורכי דין ונוטריון