מדריך להגירה לישראל

ישראל מהווה יעד להגירה עבור יהודים מכל רחבי העולם, מבקשי מקלט מדיני, וכן מהגרי עבודה. מי שמבקש להגר לישראל מוצא עצמו נדרש להליכים ביורוקראטיים שונים, בייחוד אם מדובר במי שאינו יהודי, או שיהדותו אינה מוכרת על ידי הרבנות הראשית בישראל. לפניכם מעט מידע וטיפים בנושא ההגירה, שאנו תקווה כי יעשו לכם קצת סדר, ויקלו עליכם את החיים.

 

הגירה לישראל – שלושה חוקים שונים

 

מדיניות ההגירה של מדינת ישראל מורכבת, משום הגדרתה כמדינה יהודית, וכתוצאה מכך הצורך במתן תנאים מיוחדים לעולים יהודים וקבלת ויזה לישראל. בהתאם לזאת, ההגירה לישראל מתנהלת על פי שלושה חוקים שונים:

  • חוק הכניסה לישראל – מסדיר את נהלי הכניסה והיציאה מישראל, על פיו מי שאינו אזרח ישראלי, ואינו בעל תעודת עולה חייב להחזיק באשרת שהייה בישראל, אשרת השהייה מוגבלת בזמן, ויכולה לנוע מטווח של כמה ימים ועד שלוש שנים.
  • חוק האזרחות – קובע את התנאים לקבלת אזרחות ישראלית, אשר נחלקים באופן כללי לאזרחות מלידה – מי שנולד בישראל ואחד מהוריו בעל אזרחות ישראלית.

           אזרחות מישיבה בארץ – מי שהתגורר בישראל לפני קום המדינה.

           אזרחות מנישואים – מי שנשוי לאזרח ישראלי, או ידוע בציבור של אזרח ישראלי.

           התאזרחות – מי שעבר תהליך התאזרחות, או שהוענקה לו אזרחות מטעם משרד הפנים.

  • חוק השבות –  מקנה לכל יהודי , מעצם היותו יהודי, את הזכות לעלות לישראל.

 

הליכים, פרוצדורות ובירוקרטיה

 

בדיוק כשם שאם הייתם מתעניינים בהליך הוצאת דרכון פורטוגלי, הייתם מייד פונים למומחים העוסקים בנושא ומכירים אותו על בוריו, כך גם כאשר מבקשים לבצע הגירה לישראל, מומלץ לקבל סיוע מאנשי מקצוע, המתמחים בהגירה לישראל. הדבר נכון עבור כל מי שמבקש להגר לישראל, ובייחוד עבור מי שאינו יהודי. גם אם מדובר באזרח זר שנשוי לבן זוג יהודי אזרח ישראל, כדאי לפנות לעו"ד הגירה מומחה, על מנת לבצע הליך הגירה מהיר ומוצלח.

 

להכיר את זכויותיכם

 

לעולים חדשים ניתן סל זכויות והטבות, וחלק מן השירות שייתן לכם עורך דין מקצועי ומנוסה לענייני הגירה הוא הדרכה בעניין מיצוי הזכויות וההטבות המגיעות לכם על פי חוק. בנוסף לכך, עורך הדין ינסח עבורכם את הבקשות והפניות לגורמים השונים, בדרך שתביא לפתרון ומענה חיוביים במהירות האפשרית. התנסחות כושלת, או אי מילוי הטפסים והבקשות המתאימים עלולים לעלות לכם בדחיית הטיפול בבקשתכם, בהארכת זמן הטיפול, ואף בסירוב.

 

תנו למקצוענים לטפל בכם

 

הטיפ החשוב ביותר שנוכל לתת למי שמבקש להגר לישראל, הוא לפנות למשרד עורכי דין המתמחה בנושא הגירה לקבלת ייעוץ, ליווי וייצוג מול משרד הפנים, בית הדין לעררים והועדות השונות. עורך דין מנוסה יקצר ויפשט את ההליכים עבורכם, וימנע מכם לעשות טעויות שיגרמו עיכובים ונזק. נושא ההגירה לישראל הוא מורכב וסבוך, ובכדי שלא תטעו בתום לב, הרשו לבעלי מקצוע לעשות עבורכם את העבודה.

מידע מקצועי נוסף שעשוי לעניין אתכם:

מה מספרים הלקוחות שלנו

נעה צדיק
נעה צדיק
2021-08-22
תותח!!
תום רז
תום רז
2021-06-07
צוות המשרד נתן מענה מיידי ואדיב לשאלות שלי! המון תודה
erez rrr
erez rrr
2021-06-07
שירות מצויון. שירה, את אלופה.
Rute pacheco
Rute pacheco
2021-06-06
אני דוד מג מבת ים מרוצה מאוד מהטיפול של משרד עורכי דין דוד אנג'ל ועובדיו המסורים עם יחס יוצא מהרגיל מומחים בהגשת כל המסמכים הנחוצים למשרד הפנים ובהצגת המסמכים בזמן ולעמוד מולם במקצועיות בתודה ובכבוד רב דוד .מ
Shulamit Avraham
Shulamit Avraham
2021-04-22
תודה על שירות מצויין ומהיר, ובמיוחד לשירה שמאוד אכפת לה ונותנת שירות מכל הלב. ממליצה בחום
Канал ПозитиФФчик
Канал ПозитиФФчик
2021-04-13
מאוד ממליצה!! התקשרתי אם שאלה ותוך דקה נתנו לי מענה והסבירו מה עלי לעשות. תודה רבה לכם!
braa esa37
braa esa37
2021-02-12
מומלץ בחום.