עיקול נכסים

"עיקול" במונח המשפטי הינו תפיסת נכס של חייב שלא עומד בתשלומו, על מנת לגבות מן הנכסים את הזכויות לחוב. מערכת ההוצאה לפועל אשר נוקטת בצעדי עיקול נכסים כנגד חייבים, עושה זאת במטרה להגביל את השימוש בנכס ו/או מניעת הברחתו על ידי החייב.

באילו מקרים פועלים לעיקול נכסים?
המקרים הנפוצים ביותר שבהם פועלים לעיקול נכסים כלפי אדם הינם:

  • אדם שכנגדו עומדים חובות ואינו יכול לעמוד בתשלומים מסיבות שונות
  • חייב אשר עומדים כנגדו חובות ויש חשש עם פתיחת התיק בהוצאה לפועל, ינסה  להבריח את הנכסים או למכור אותם. במצב של עיקול נכסים , החייב מוגבל בתנועתו בנכסיו, דהיינו, אינו יכול להשכיר או למכור אותם עד לאחר תשלום החוב או הגעה להסדר.
על מנת לפעול לעיקול נכסים כלפי חייב ו/או לפעול למניעת/ביטול עיקול נכסים של החייב, יש להיעזר בעורך דין מיומן ומתמחה בתחום עיקול נכסים, בכדי שיעשה את העבודה המקצועית על הצד הטוב ביותר.
במשרד עורכי דין דוד אנג'ל, פועל צוות מיומן ומנוסה אשר מתפקד ביעילות ובמהירות לטיפול בכל תיק, לרבות תיקי עיקול נכסים ותוך כדי מתן שירות אישי, מהימן ומקצועי.סוגי העיקולים:
  • עיקולי רכב –  במסגרת עיקול רכב, יוכל הזוכה לפעול לתפיסת הרכב והוצאתו למכירה על מנת לגבות חלק מהחוב הדרוש. פעולות המכירה נעשות לרוב על ידי עורכי דין – כונסי נכסים ולא באופן פרטי.
  • עיקולי משכורות – כל זוכה בתיק הוצל"פ, יוכל לבקש עיקול משכורתו של החייב, אולם במדינת ישראל לא ניתן לעקל משכורת מלאה, אלא אחוז מסוים ממנה בלבד ובהתאם להגבלות נוספות.
  • עיקולי מקרקעין – עיקולים שנעשים על נכסי החייב לרבות, דירות, משרדים וכל מבנה אחר שברשותו. מכירת נכסי המקרקעין ייעשו על ידי עורך דין, כונס נכסים בלבד.

כמו כן, ישנם פריטים מסוימים שאינם ניתנים עיקול, שכן משמשים את צרכיו הבסיסיים של כל אדם כגון: אוכל וכלי אוכל, חיות מחמד, כלי מיטה, מכשירי המסייעים לאדם נכה, מוצרי חשמל בסיסיים, תשמישי קדושה ועוד.צוות המשרד ישמח ללוות אתכם ולהעניק לכם סיוע משפטי מקצועי, זאת בשים דגש לאיכות וליווי מהיר ומסור, ובטיפול מקצועי ויעיל וייתן יעוץ מתאים ומענה לכל פניותיכם.

מה מספרים הלקוחות שלנו

נעה צדיק
נעה צדיק
2021-08-22
תותח!!
תום רז
תום רז
2021-06-07
צוות המשרד נתן מענה מיידי ואדיב לשאלות שלי! המון תודה
erez rrr
erez rrr
2021-06-07
שירות מצויון. שירה, את אלופה.
Rute pacheco
Rute pacheco
2021-06-06
אני דוד מג מבת ים מרוצה מאוד מהטיפול של משרד עורכי דין דוד אנג'ל ועובדיו המסורים עם יחס יוצא מהרגיל מומחים בהגשת כל המסמכים הנחוצים למשרד הפנים ובהצגת המסמכים בזמן ולעמוד מולם במקצועיות בתודה ובכבוד רב דוד .מ
Shulamit Avraham
Shulamit Avraham
2021-04-22
תודה על שירות מצויין ומהיר, ובמיוחד לשירה שמאוד אכפת לה ונותנת שירות מכל הלב. ממליצה בחום
Канал ПозитиФФчик
Канал ПозитиФФчик
2021-04-13
מאוד ממליצה!! התקשרתי אם שאלה ותוך דקה נתנו לי מענה והסבירו מה עלי לעשות. תודה רבה לכם!
braa esa37
braa esa37
2021-02-12
מומלץ בחום.