שחרור עובד זר ממעצר

כל אזרח ישראלי המבקש להעסיק עובדים זרים כחלק מהעסק שלו, נדרש לקבל על כך אישור ממשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה. עובד זר יחשב כל מי שאינו אזרח מדינת ישראל או תושב בה. היחסים בין המעסיק לבין העובד הזר תלויים בשורה של חוקים המבטיחים את כינונם התקין של יחסים אלה, כמו גם את מעמדו של העובד בארץ. ישנם מקרים בהם העובד הזר אינו עומד בתנאים שהוצבו ומגיע למעצר.

תנאים בסיסיים להעסקת עובד הזר

תושב זר המעוניין לעבוד בישראל חייב להבטיח את הימצאותו של מעסיק המוכן ורוצה לקיים עמו יחסי עובד מעביד. ללא שם המעסיק המוטבע בדרכונו של העובד הפוטנציאלי, לא יתקבל אישור ממשרד הפנים להעסקה. לא זו בלבד, אלא שהעובד מוכרח לעבוד אך ורק במקום העבודה שהוסכם מראש ומצוין בדרכון. המעסיק, מצדו, מתחייב לכך שהעובד יחזור לביתו בתום יחסי העבודה. אם העובד יחליף מקום עבודה ללא אישור מוסמך או יפסיק את יחסי העבודה עם המעסיק המאושר – מעמדו של העובד הזר הופך ממעמד חוקי למעמד של שוהה בלתי חוקי וכעת הוא חשוף למעצר.


לייעוץ מקצועי מעו"ד דוד אנג'ל, העוסק בתחום בהצלחה מזה 20 שנה, התקשרו עכשיו ל- 072-2160056,
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

מסתנן בלתי חוקי

לצד מקרה כזה, בו העובד הזר הגיע כחוק לישראל, אך בחר שלא לציית לחוק בסופו של דבר והביא על עצמו את מעמד השוהה הבלתי חוקי, ישנם מקרים נוספים חמורים הרבה יותר, בהם מסתננים לארץ בדרכים בלתי חוקיות עובדים זרים, מזייפים אשרות עובדים זרים ומועסקים על ידי מעסיקים ישראלים, שלמעשה נופלים בפח. במקרה בו רשויות החוק מתחקות אחר עקבותיו של אותו שוהה בלתי חוקי בעליל, הן משליכות אותו למעצר.

איך משחררים עובד זר ממעצר?

אם העובד הזר המועסק על ידיכם הושלך למעצר וברצונכם לשחרר אותו, חשוב שתדעו כי עליכם למהר. עמדת המדינה היא אפס סובלנות כלפי עובדים זרים השוהים בישראל ללא אשרת עבודה לעובד זר שהינה מתאימה והצעד המידי אותו הם ינקטו הוא להוציא נגדם צו גירוש מהארץ. לכן, עליכם להתעשת ולהבין מהן האפשרויות העומדות לרשותכם. במקרים כאלה, בהם משטרת ההגירה פועלת במהירות, עליכם להקדים אותה ולשכור את שירותיו של עורך דין פלילי המתמחה בענייני עובדים זרים.

מה יעשה עורך הדין?

עורך הדין הוא בא כוחכם בכל הנוגע לביצוע פעולות לצורך שחרורו של העובד הזר ממעצר והשבת מעמדו לחוקי. בראש ובראשונה, עורך הדין יפנה לערכאות ויגיש בשם העובד הזר עתירה מנהלית מתאימה למקרה הנדון. מטרתה של העתירה המנהלית היא לטעון כנגד חוקיות צו הגירוש. במקביל, יגיש עורך הדין בקשה דחופה לצו המעכב את הגירוש עד לקבלת ההכרעה מבית המשפט.

עורך דין מנוסה ידע לשרת את האינטרסים שלכם באופן הטוב ביותר ולהביא לתוצאה הטובה ביותר מבחינתכם: השבת העובד הזר להמשך עבודה סדירה בישראל. עו"ד דוד אנג'ל מתמחה בשחרורים מהירים ויעילים של עובדים זרים ממעצרים ומייצג אותם עד לשחרורם המיוחל. אם העובד שלכם יקר ללבכם ואתם חפצים בשחרורו המהיר, פנו לעורך דין דוד אנג'ל עכשיו. אל תתפתו לפנות אל הרשויות באופן עצמאי – ייתכן כי צעד זה יעלה לכולכם בעתידו התעסוקתי של העובד שלכם בארץ.

מה מספרים הלקוחות שלנו

נעה צדיק
נעה צדיק
2021-08-22
תותח!!
תום רז
תום רז
2021-06-07
צוות המשרד נתן מענה מיידי ואדיב לשאלות שלי! המון תודה
erez rrr
erez rrr
2021-06-07
שירות מצויון. שירה, את אלופה.
Rute pacheco
Rute pacheco
2021-06-06
אני דוד מג מבת ים מרוצה מאוד מהטיפול של משרד עורכי דין דוד אנג'ל ועובדיו המסורים עם יחס יוצא מהרגיל מומחים בהגשת כל המסמכים הנחוצים למשרד הפנים ובהצגת המסמכים בזמן ולעמוד מולם במקצועיות בתודה ובכבוד רב דוד .מ
Shulamit Avraham
Shulamit Avraham
2021-04-22
תודה על שירות מצויין ומהיר, ובמיוחד לשירה שמאוד אכפת לה ונותנת שירות מכל הלב. ממליצה בחום
Канал ПозитиФФчик
Канал ПозитиФФчик
2021-04-13
מאוד ממליצה!! התקשרתי אם שאלה ותוך דקה נתנו לי מענה והסבירו מה עלי לעשות. תודה רבה לכם!
braa esa37
braa esa37
2021-02-12
מומלץ בחום.