נישואים אזרחיים וביטולם

נישואים אזרחיים מהווים פיתרון אידיאלי לזוגות אשר רוצים לבוא בברית נישואים, אך לא רוצים לעשות זאת על ידי מוסד הרבנות בישראל, אלא באופן פרטי , מסיבות נשנות.

במדינת ישראל, שהינה מדינה דתית ישנה האפשרות להינשא בנישואין אזרחיים, אך רק בתנאים מסוימים ומוגדרים בלבד, שלא כמו מדינות אחרות ברחבי העולם שבהן פשוט יותר לעשות זאת, ללא כל פרוצדורה משפטית המעורבת.
על כן, אם ברצונכם להינשא בנישאים אזרחיים, רצוי שתפנו לעורך דין המתמחה בתחום הנישואים האזרחיים ויוכל לסייע וללוות אתכם לאורך כל הדרך, עד לקיום המטרה המיוחלת – חתונה אזרחית. משרד עורכי דין – דוד אנג'ל, מתמחה ומוביל בתחום הנישואים האזרחיים ומעניק שירות מקצועי ומהיר בכל סוגי ההליכים המשפטיים. 

למי מתאימים נישואים אזרחיים:

  • זוגות בני דת שונה – זוגות אשר כל אחד מבני הזוג בעל דת שונה שהרבנות בישראל, הרי לא מאפשרת קיום חתונה דתית במצב שכזה.
  • בני זוג חד מיניים – זוגות חד מיניים שלא יכולים מבחינה הלכתית להינשא ברבנות.
  • אידאולוגיה – זוגות אשר מעדיפים שלא להתחתן בטקס דתי ברבנות מבחינה אידאולוגית.
  • פסולי חיתון – כל סיבה הלכתית שהיא שמונעת מבני זוג להינשא ברבנות.

ביטול נישואים אזרחיים:

הליך ביטול נישואים אזרחיים נקרא "התרת נישואים". לחצו כאן למאמר המלא אודות התרת נישואים אזרחיים.

הסכמי ממון

רבים נוטים לחשוב כי הסכמי ממון ניתנים רק לזוגות נשואים בנישואים דתיים, אך בפועל הסכמי ממון מתאימים לכל זוג שחי יחד ורוצה לשים גבולות והגדרות מראש, במידה והחבילה תתפרק.
אם החלטתם להינשא בנישואים אזרחיים, חשוב שתפנו אל עורך דין מתמחה ומיומן, אשר יערוך לכם הסכם ממון בצורה הטובה ביותר. במדינת ישראל, כאשר בני זוג החיים יחד נפרדים/מתגרשים, חלוקת רכושם המשותף יתחלק שווה בשווה בין השניים, גם אם צד אחד בלבד דאג להכנסה ו/או הגיע עם רכוש רב יותר מן השני.
בהסכם הממון ייקבע באופן חד וחלק מה שיקרה לרכוש המשותף, במידה ויגיעו למצב של פקיעת הנישואין.  הסכם ממון משמש כמעין עוגם כלכלי לבני הזוג ובאמצעותו הם יכולים להבטיח כי הרכוש יתחלק על פי ההחלטה הראשונית שמצויה בהסכם הממון בלבד. משרד עורכי הדין דוד אנג'ל, מורכב מצוות משפטי רחב ובעל ניסיון עשיר בעולם המשפטים, לרבות תחום דיני משפחה ונישואים אזרחיים, וישמח ללוות אתכם ולהעניק לכם סיוע משפטי מניסיונו הרב, זאת בשים דגש לאיכות ובליווי מהיר ומסור, ובטיפול מקצועי ויעיל וייתן יעוץ מתאים ומענה לכל פניותיכם.

זקוקים לסיוע בענייני נישואים אזרחיים, לרבות ביטול נישואים אזרחיים? צרו איתנו קשר עכשיו ונשמח לסייע לכם.