הטבות במיסים לעולים חדשים

החלטתם לעשות עלייה, ולבוא לחיות בישראל? ברוכים הבאים, ואנו מאחלים לכם התאקלמות קלה ומהירה בארץ. עולים חדשים זכאים לסל הטבות מן מהמדינה, וביניהן הטבות מיסים, שנועדו להקל עליכם להתאקלם ולהתבסס כלכלית. על מנת להבטיח שתקבלו את כל  ההטבות, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע כגון עורכי דין הגירה , עו"ד מיסוי, ועורכי דין אזרחות, שילוו אתכם, ויעזרו לכם למצות את זכויותיכם. לטובת העולים החדשים מביניכם, מפורטות בשורות הבאות ההטבות וההקלות במיסים להן זכאים עולים חדשים.

 

נקודות זיכוי במס הכנסה

עולים חדשים זכאים לשלוש נקודות זיכוי במס הכנסה למשך 18 החודשים הראשונים לשהותם בישראל, לשתי נקודות זיכוי בשנה שלאחר מכן, ולנקודת זיכוי בשנה האחרונה. שווי נקודת זיכוי כיום הוא כ 2,600 ₪ בשנה. במהלך תקופת הזכאות, אם העולה מובטל, מתבזבזות נקודות הזכות, אך אם הוא מתגייס לצבא, או לומד במוסד לימודים על תיכוני, התקופה אינה נחשבת, ונקודות הזיכוי נשמרות.

 

פטור ממס על הכנסות מחו"ל

עולה חדש זכאי לפטור ממס על הכנסות פסיביות והכנסות אקטיביות מחו"ל, שמגיעות מעסק, עבודה, משלח יד, תמלוגים, דמי שכירות ועוד. הפטור ניתן לתקופה של עשר שנים, וחל רק על הכנסות של העולה מעיסוקים ומשלח יד בחו"ל.

 

רווחי הון

רווחי הון ממכירת נכסים בחו"ל בתקופה של עד עשר שנים ממועד העלייה יהיו פטורים ממס. במידה והנכס נמכר לאחר יותר מעשר שנים, יינתן הפטור על השיעור היחסי של הרווח, המחושב עבור עשר השנים הראשונות לעלייתו לארץ.

 

פטור ממס על רווחי פיקדון מט"ח

עולים חדשים נהנים מפטור ממס על רווחים מפיקדון מטבע חוץ, לתקופה של עשרים שנה. הפטור ניתן על רווחים מפיקדון שמקורו בכספים שהיו ברשות העולה טרם עלייתו לישראל, ומותנה בהגשת בקשה וטפסים מתאימים בתוך 90 יום מהעברת הכסף לארץ.

 

קצבה שמקורה בחו"ל

קצבאות שמקבל עולה חדש ומקורן בחוץ לארץ יחויבו בשיעור המס אותו היה משלם העולה אילו היה נשאר בארץ מוצאו. הטבה זו תקפה לאחר תום עשר שנות הפטור ממס על הכנסות מחו"ל, ונמשכת ללא הגבלת זמן.

 

פטור מדיווח על הכנסות ורווחים

עולים חדשים שבבעלותם חברות ועסקים בארצות מוצאם, פטורים מדיווח על רווחים למשך עשר שנים, ומהצהרת הון בכל תקופת הפטור. ניתן לקבל פטור לעשר שנים נוספות.

 

ליווי ויעוץ

הגירה לארץ חדשה היא תהליך מורכב, ההתבססות הכלכלית וההתאקלמות בסביבה שונה, אקלים שונה, שפה חדשה, ותרבות אחרת, אינה מובנת מאליה. כל עזרה שתוכלו לקבל היא מבורכת, ולכן כדאי לדעת מה הן ההטבות להן אתם זכאים. בכדי לנצל את זכויותיכם כעולים חדשים, מומלץ לפנות לעורך דין מומחה בתחום המיסוי, שייעץ לכם, ילווה אתכם, ובמקרה הצורך ייצג אתכם מול הרשויות. הטבות המס וההקלות שניתנים לעולים חדשים מיועדים לאפשר התאקלמות קלה בארץ, ומומלץ מאוד לנצלן עד תום. ההטבות אינן ניתנות לנצח, ולכן יש חשיבות לטיפול בנושא בסמוך לעלייתכם.

מה מספרים הלקוחות שלנו

נעה צדיק
נעה צדיק
2021-08-22
תותח!!
תום רז
תום רז
2021-06-07
צוות המשרד נתן מענה מיידי ואדיב לשאלות שלי! המון תודה
erez rrr
erez rrr
2021-06-07
שירות מצויון. שירה, את אלופה.
Rute pacheco
Rute pacheco
2021-06-06
אני דוד מג מבת ים מרוצה מאוד מהטיפול של משרד עורכי דין דוד אנג'ל ועובדיו המסורים עם יחס יוצא מהרגיל מומחים בהגשת כל המסמכים הנחוצים למשרד הפנים ובהצגת המסמכים בזמן ולעמוד מולם במקצועיות בתודה ובכבוד רב דוד .מ
Shulamit Avraham
Shulamit Avraham
2021-04-22
תודה על שירות מצויין ומהיר, ובמיוחד לשירה שמאוד אכפת לה ונותנת שירות מכל הלב. ממליצה בחום
Канал ПозитиФФчик
Канал ПозитиФФчик
2021-04-13
מאוד ממליצה!! התקשרתי אם שאלה ותוך דקה נתנו לי מענה והסבירו מה עלי לעשות. תודה רבה לכם!
braa esa37
braa esa37
2021-02-12
מומלץ בחום.