העסקת עובדים זרים בתחום הסיעוד

מי שזקוק לעזרה סיעודית מכיר היטב את סבך הבירוקרטיה, ואת הקשיים בדרך לקבלת העזרה המיוחלת. המנוסים ומהוותיקים בתחום כבר ערוכים מראש ויודעים מה עומד לפניהם, אך ברוב המקרים ההתדרדרות הפיזית והמנטאלית שמביאה לכך שאדם כבר לא יכול לתפקד בכוחות עצמו מגיעה בפתאומיות, ותופסת את האדם ומשפחתו לא מוכנים. לפניכם כמה היבטים בנושא העסקת עובדים זרים, בתקווה שלא תזדקקו לכך.

 

היתר העסקה

 

כדי שאדם יוכל להעסיק עובד זר, הוא זקוק להיתר העסקה. לשם קבלת היתר העסקת עובד זר יש לפנות לרשות האוכלוסין וההגירה, ניתן להגיש את הבקשה באופן עצמאי, או בעזרת לשכה פרטית להבאה, השמה והעסקת עובדים זרים.

 

מי זכאי להיתר העסקת עובד זר סיעודי

 

היתר העסקה לעובד זר בתחום הסיעוד ניתן למי שמתאים להגדרת אדם סיעודי על פי מבחן התלות של משרד הבריאות והמוסד לביטוח לאומי, הבודק את תפקודו של מבקש ההיתר. כמו כן, זכאי להיתר אדם סיעודי המתגורר בדיור מוגן שאינו סיעודי. מי שמאושפז במוסד סיעודי מקבל את שירותי הסיעוד מן המוסד בו הוא נמצא, ולכן אינו זכאי להיתר העסקת עובד זר עצמאי. בנוסף, רק מי שזקוק לעובד סיעודי במשרה מלאה מקבל היתר העסקה של עובד זר.

 

גיוס עובד זר סיעודי

 

לאחר שקיבלתם היתר העסקה, תצטרכו לפנות אל אחת מהלשכות הפרטיות המאושרות על ידי רשות האוכלוסין להעסקת עובדים זרים. חברות סיעוד יכולות לעזור לכם למצוא לשכות העוסקות בהבאת עובדים זרים, וכמו כן תוכלו למצוא את רשימת הלשכות המעודכנת באתר של רשות האוכלוסין וההגירה. תוכלו לאתר באופן עצמאי עובדים זרים שסיימו את עבודתם, אך אשרת העבודה שלהם עדיין בתוקף, אך גם אם איתרתם אחד כזה, יהיה עליכם להסדיר את העסקתו דרך אחת מהלשכות הפרטיות.

 

תנאי העסקת עובד זר

 

חוק העסקת עובדים זרים מסדיר את תנאי ההעסקה של העובדים, בכדי למנוע מצבים של ניצול ופגיעה בהם. מאז חוקק החוק, כל חברת השמה לעובדים זרים וכן מעסיקים פרטיים מחויבים לדאוג לכך שהעובד יקבל את התנאים הבסיסיים להם הוא זכאי. עובדים זרים זכאים ליום מנוחה שבועי, חופשות בחגים שהם חוגגים, שכר מינימום לפחות, מגורים הולמים, תשלום המשכורת במועד, וביטוח רפואי. שעות העבודה המותרות מוגדרות גם הן בחוק, וכמו כן, לכל ענף יש הגדרות רלוונטיות לאופי העבודה בענף.

 

לנשום עמוק

 

התמודדות עם העסקת עובד זר בעצמכם עלולה להיות נטל כבד. אם כך הדבר, אל תהססו לפנות למי שעוסקים בנושא יום יום. לשכות פרטיות העוסקות בעובדים זרים יטפלו עבורכם בכל ענייני הבירוקרטיה, ותוכלו לפנות ישירות אליהן, לפנות לחברת השמה לעובדים זרים, או לפנות לעורך דין המתמחה בתחום, שידריך וילווה אתכם לאורך התהליך. אם זו פעם ראשונה שאתם נאלצים לעסוק בנושא, קחו נשימה עמוקה, תנו לבעלי מקצוע לעדור לכם, ואל תתייאשו, בסוף הכול יסתדר.

 

מה מספרים הלקוחות שלנו

נעה צדיק
נעה צדיק
2021-08-22
תותח!!
תום רז
תום רז
2021-06-07
צוות המשרד נתן מענה מיידי ואדיב לשאלות שלי! המון תודה
erez rrr
erez rrr
2021-06-07
שירות מצויון. שירה, את אלופה.
Rute pacheco
Rute pacheco
2021-06-06
אני דוד מג מבת ים מרוצה מאוד מהטיפול של משרד עורכי דין דוד אנג'ל ועובדיו המסורים עם יחס יוצא מהרגיל מומחים בהגשת כל המסמכים הנחוצים למשרד הפנים ובהצגת המסמכים בזמן ולעמוד מולם במקצועיות בתודה ובכבוד רב דוד .מ
Shulamit Avraham
Shulamit Avraham
2021-04-22
תודה על שירות מצויין ומהיר, ובמיוחד לשירה שמאוד אכפת לה ונותנת שירות מכל הלב. ממליצה בחום
Канал ПозитиФФчик
Канал ПозитиФФчик
2021-04-13
מאוד ממליצה!! התקשרתי אם שאלה ותוך דקה נתנו לי מענה והסבירו מה עלי לעשות. תודה רבה לכם!
braa esa37
braa esa37
2021-02-12
מומלץ בחום.